کاپیتان تیم ملی ازبکستان استقلالی می‌شود؟

سه‌شنبه 21 دی 1395 ساعت 17:19

علیرضا منصوریان در ابتدای فصل به‌دنبال جذب یک بازی‌ساز و رهبر در خط میانی تیمش بود،‌ کسی که بتواند به‌ بهترین شکل مهاجمان تیمش را تغذیه کند و آنها را در موقعیت گلزنی قرار دهد. 


به گزارش "ورزش سه" ، سرمربی استقلال ابتدا قصد جذب ایمان مبعلی را داشت، کسی که دو سال زیر نظر او در نفت‌ تهران نمایش درخشانی داشت و در نیم‌فصل اول هم موفق شد یکی از بهترین بازیکنان لیگ‌برتر باشد.

   

گزینه بعدی منصوریان خرید رسول نویدکیا، هافبک بازی‌ساز سپاهان بود، اما در نهایت استقلال با بختیار رحمانی به توافق رسید این بازیکن وظیفه بازی‌سازی را به‌عهده گرفت. 


اما عملکرد ضعیف بختیار شرایطی را برای منصوریان به‌وجود آورد تا او به‌دنبال بازی دادن به‌ جوان‌های تیمش باشد. فرشید اسماعیلی در نیم‌فصل اول بهترین بهره را از این شرایط برد و توانست خودش را به‌ ترکیب اصلی تیمش منگنه کند. در پایان نیم‌فصل اول و با توجه به شایعه جدایی بختیار از استقلال، منصوریان دوباره به‌فکر تقویت تیمش در پست بازی‌سازی شد و به‌صورت رسمی برای جذب مبعلی نامه زد. اما در نهایت علی دایی که این‌ روزها حسابی با استقلالی‌ها سرشاخ شده است، مانع جدایی مبعلی شد و از طرف دیگر پروژه جذب مجتبی جباری هم ناکام ماند تا استقلالی‌ها هنوز از ناحیه بازی‌سازی دچار بحران شوند. 


بعد از ناکامی لیست خرید اول استقلال، منصوریان به‌دنبال جذب نفراتی دیگر بود، آنها حالا با آندرانیک تیموریان به توافق نهایی رسیده‌اند و این بازیکن به‌زودی رسما آبی‌پوش می‌شود. حضور آندو در استقلال می‌تواند کمک زیادی به بازی‌سازی این تیم هم باشد اما منصوریان می‌خواهد یک بازی‌ساز مطمئن را جذب کند و در شرایطی که در لیگ ایران بازی‌سازهای کمکی حضور دارند، او به‌دنبال جذب یک بازیکن خارجی است. کادرفنی استقلال در میان بازیکنان آسیایی فقط به ازبک‌ها اعتقاد دارند و در این میان سرور جپاروف، بازیکن باسابقه ازبکستانی هدف اصلی خرید آبی‌ها در نیم‌فصل است. جپاروف که سابقه حضور در لیگ‌های کره و چین را در کارنامه دارد، هم‌اکنون کاپیتان تیم‌ملی ازبکستان است و با حدود ۳۴ سال سن یکی از بازیکنان باتجربه آسیا محسوب می‌شود. استقلالی‌ها برای جذب جپاروف پابه‌سن گذاشته که در سایت ترانسفر مارکت حدود هشتصد هزار یورو هم‌قیمت با  سجاد شهباززاده، قیمت‌گذاری شده مشکل مالی دارند اما به‌احتمال زیاد آنها می‌توانند این بازیکن تیم لوکوموتیو تاشکند را تا انتهای فصل به‌صورت قرضی جذب کنند تا در نهایت با پایان قرارداد مجتبی جباری با الاهلی قطر، او دوباره بازی‌ساز اصلی استقلال شود.

http://www.varzesh3.com/news/1386205/%DA%A9%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B2%D8%A8%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF%D8%9F
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.