منصوریان: کار برای جذب خریدهای تازه سخت است

سه‌شنبه 28 دی 1395 ساعت 23:12

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا منصوریان با حضور در نشست خبری بعد از شکست برابر استقلال خوزستان درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد که مشروح آن در ادامه می آید:

 


ارزیابی از بازی؟
می توانستیم راحت برنده بازی باشیم. حریف ما چهار بار در محوطه جریمه ما حاضر شد اما در خط دفاع اشتباه فردی از بازیکن 34 ساله ای داریم که جوان نیست. اشتباه فردی به ما آسیب زد. می توانستیم در جریان بازی برنده باشیم. حریف ما در دفاع خوب جمع می شدند ولی می توانستیم بازی را مساوی کنیم. از عملکرد تیم به دلیل اشتباهات فردی راضی نیستم اما برای بازگشت بازی زحمت کشیدند. در کل اشتباه فردی برای بازیکن بزرگ، ممنوع است زیرا نگاه جوانان به آنها است. متاسفانه با دو ضد حمله گل خوردیم.

 

   

چرا در 90 از حق استقلال دفاع نکردید؟ استقلال در باشگاه لیدر ندارد؟
شما خودتان نقد کردید و بریدید و دوختید. از عادل فردوسی پور می خواهم که صحبتهای شما را گوش کند. شما تیم ما را نقد کردید و چند تغییر در ترکیب انجام دادید. به لیدر نداشتن باشگاه ما و فضای رسانه ای استقلال اشاره کردید و خودتان به نتیجه رسیدید. احساس می کنم یک هدف دنبال می کنید و جواب من این است: عادل عزیز حرفهای ایشان را گوش کنید.

 

 


بازی دادن به جوانان باعث باخت شد؟
دلیل اصلی این اتفاق این است که اگر تیمی بالا بازی کند، نمی تواند اشتباه کند. تیم هایی که می خواهند خوب حمله بکنند، نباید اشتباه کنند. بابت دو گلی که دریافت کردیم، مدلی را بازی کردیم که استقلال خوزستان می خواستم. ما در ضربه ایستگاهی و پاس اشتباه پادوانی دو گل خوردیم. من این اشتباه را حسینی می پذیرم اما از پادوانی نمی توانم بپذیرم. ما دو بار در این بازی تنبیه شدیم اما به بازی برگشتیم و می توانستیم بازی را مساوی کنیم. قبول نمی کنم که جوانان ما مقصر هستند اما باید بگویم زمانی که بازیکنان بزرگتر اشتباه می کنند، راه جبران نیست.

 


چرا به محرومیت هواداران اعتراض نکردید؟
کنار گذاشتن هواداران منسوخ شده است. اسپانسر ما هزینه کرده تا هوادار به ورزشگاه بیاید. اگر امروز هوادار به ورزشگاه می آمد، ما می توانستیم بگوییم چه کسی هوادار استقلال است؟ ما با ادبیات ناسزا و فحش مخالفیم اما شاید 500 نفر بخواهند هر بازی بیایند و فحش بدهند و ما باید هر بازی محروم شویم؟ در این بازی لذت را از فوتبال گرفتیم. برای بار دوم ما را تنبیه کردند و یار دوازدهم را از ما گرفتند. این اتفاق برای همه است یا فقط نام استقلال را با قلم قرمز نشان کردند؟ در بازی های گذشته در دقایقی بازی از سکو به زمین می آمد و با فشار هواداران موقعیت می ساختیم. وقتی هوادار در ورزشگاه نیست، شکل بازی عوض می شود. اگر دو هزار هوادار بارسلونا و رئال مادرید فحش بدهند که همیشه به مراتب بدتر فحش می دهند، هواداران آنها با آن اسپانسرهای بزرگی که دارند محروم می شوند؟ اما در فوتبال ما این اتفاق می افتد. مگر می شود هوادار را الک کرد؟ هیچ چیز ما روی برنامه نیست و زور مسئولین فقط به استقلال می رسد.


در بازی نفت به من توهین کردند اما من می گویم محروم نکنیم. باید فضای فرهنگی تعریف کنیم. من به عنوان آدمی که در چند مقطع یک اتفاقی را تجربه کردم، می گویم اجازه بدهید خانواده ها به ورزشگاه بیایند تا کسی فحاشی نکند. اگر فحاشی می شود، می دانیم چه کسی فحش داده است؟ پیشنهاد می کنم با این شرایط همه بازی ها بی تماشاگر باشد. اگر شمشیر عدالت وسط باشد، هیچ بازی در لیگ برتر نباید با هوادار باشد. آسیا برای این تصمیمات به ما خواهد خندید. برای بازی های استقلال و پرسپولیس 100 هزار هوادار خواهد آمد، اما ما را محروم می کنند. در بازی بعدی اگر هواداران در ورزشگاه باشند، فحاشی نخواهند کرد؟ قطعا این اتفاق خواهد افتاد.

 


بی برنامگی پشت دفاع حریف و بازگشت توپ به عقب؟
برای حل این موضوع خیلی تمرین کردیم. برای بالا بازی کردن و حفظ توپ در زمین حریف، بازیکن باید آمادگی بالایی داشته باشد. پاس رو به عقب در تیم ما ممنوع است. در نبود امید ابراهیمی ریتم بازی ما به هم ریخت که انتظار آن را نداشتیم. غفوری در دبی در این پست بازی کرده بود و از او راضی هستیم. تفاوت بازی سنگین، همین تک ستاره ها هستند و ما امید ابراهیمی را نداشتیم.

 


ضعف در دفاع چپ؟
در دفاع چپ چند بازیکن داشتیم. تمرین کردیم و هر روز نیز این مشکل را می بینیم و تلاش می کنیم با تست بازیکنان جدید، رفع اشکال کنیم. توپ در حمله ما لو رفت و اگر در حمله لو نمی رفت، این اتفاق نمی افتاد.

 

 

می توانیم امیدوار باشیم بازگشت رحمتی، تیموریان و چپاروف استقلال را برگرداند؟
مهدی رحمتی در حال حاضر داخل تیم ما هست و تشخیص ما این بود که حسینی درون دروازه بایستد. اگر سازمان لیگ بخواهد برای جذب بازیکن اینگونه به ما فشار بیاورد، تا سال آینده نیز نمی توانیم بازیکن جذب کنیم. در سالهای گذشته نیز خرید بازیکن بی برنامه بوده و تنها خرید بی پرداخت رخ داده است. تیم ما امسال نیز 21 میلیارد هزینه داشته است اما چند سال گذشته 10 بازیکن استقلال 25 میلیارد هزینه داشتند. اینقدر درگیری در فضای باشگاه ما زیاد است که باید یک فکر اساسی کرد. اگر فکر اساسی نشود، جذب چباروف سخت می شود و تیموریان نیز بعد از توافق مالی به ما اضافه می شود. نمی توان گفت با تجربه ها یا جوانان می توانند به ما کمک کنند بلکه ما نیاز به توازن داریم.

 


چباروف مصدوم است؟
 حواشی کنار استقلال خسته کننده هست و هر روز دروغ منتشر می شود. ای کاش توان داشتم تا فضای مجازی را حذف کنم. من با فضای واقعی زندگی می کنم. روز گذشته دیدم که قرارداد با چباروف را ترکمنچای معرفی کردند. ما بازیکنی که دو بار مرد سال آسیا شده است را نداریم. نباید تمرکز در فضای مجازی بگذاریم اما فکر می کنم شما خبرنگاران نیز در آن غرق شدید. این روزها میلیون ها خبرنگار در فضای مجازی است اما من با فضای واقعی و با شما خبرنگاران زندگی می کنم. چباروف سالم است و ما از او تست پزشکی گرفتیم.

http://www.varzesh3.com/news/1388264/%D9%85%D9%86%D8%B5%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.